KDE SA UBYTOVAŤ?

PREHĽAD UBYTOVANIA PODĽA DESTINÁCIÍ, PLÁŽÍ, AKTIVÍT A ATRAKCIÍ

Ak sa nemôžete rozhodnúť pre niektoré ubytovanie, pozrite si nášho rýchleho sprievodcu po destináciách, okolitých pamätihodnostiach, krásnych plážach a možnostiach aktívnej dovolenky, aby ste si vybrali lokalitu a ubytovanie, ktoré Vám bude najviac vyhovovať.

Jezera
Jezera
DESTINÁCIE
DESTINÁCIA: Jezera
Jezera sú malá osada na ostrove Murter leží v dobre chránenej zátoke, ktorú lemuje pekne upravená pobrežná promenáda. Osada je známa srdečnosťou svojich obyvateľov a mnohými prirodzene krásnymi zátokami v bezprostrednej blízkosti osady. Ako máte radi prírodné zátoky a kúpanie v osamelých lokalitách, odporúčame Vám stráviť svoju letnú dovolenku v Jezerách. Štrková pláž Lučica a skalnatá pláž Zaratić sa nachádzajú v osade a v blízkosti osady, kde na Vás čaká dokonca osem pekných prírodných zátok. Jezera sú obľúbenou destináciou milovníkov rýb a rybolovu s bohatou rybárskou tradíciou, dobrou ponukou rýb v reštauráciách a najviac známe súťažením s názvom Big game fishing. Prívrženci jachtingu obľubujú Jezera kvôli ich jachtovému prístavu a zaujímavému, ostrovmi obdarenému okoliu, pričom aj miestna jachtárska škola v Jezerách sa teší povesti jednej z najlepších na Jadrane.

OPIS DESTINÁCIE JEZERA

Jezera ležia na juhovýchode ostrova Murter v zátoke, ktorá je dobre chránená pred vetrom a obklopená miernymi briežkami. Centrum osady sa nachádza v centrálnej časti zátoky.  Pobrežná promenáda je dlhá a krášlená malými parkmi s mediteránskym rastlinstvom. Sú tu aj reštaurácie, kaviarne, obchody a všetky ostatné potrebné veci, ktoré sú k dispozícii turistom a návštevníkom Jezier alebo neďalekého dobre upraveného jachtového prístavu – mariny. V centre býva v lete často rušno, pretože Jezera majú niekoľko tradičných slávností, a najviac sa tu v sezóne konajú často koncerty. Stará časť osady je plnná kamenných domov a dvorov s figovníkmi,  mandľovníkmi a morušovníkmi, a nachádza sa pár stoviek metrov nad zátokou a jezerským poľom.  Práve toto pole je svojráznym symbolom Jezier, pretože sa na ňom po daždi tvoria veľké mláky, ktorým osada vďačí za svoj názov.  Jezera majú dve pláže, ktoré ležia hneď vedľa osady. Dlhá a priestranná štrková pláž Lučica je najpopulárnejšou mestskou plážou, ktorá sa rozprestiera na juhozápadnom pobreží. Kamenná pláž Zaratić sa nachádza v chládku borovíc a rozprestiera sa na severovýchodnej strane pobrežia.  Zína kúpania pokračuje z pláže Lučica sériou pekných prírodných zátok dostupných po poľných cestách autom alebo peši: Kamenčine, Gušćica, Nozdra, Potripica, Vrti luka, Sv. Nikola, Koromašna, Pod Jasenovac… Tým čo dávajú prednosť plážam bohatým na atrakcie a možnosti zaujímavého aktívneho vyžitia pred divými plážami, odporúčame pláž Lovišća, ktorá sa nachádza na zažiatku osady Jezera. Táto pláž je súčasťou kempingu, má však vstup otvorený pre všetkých návštevníkov. Pláža je upravená a má dosť možností, takže si tu môžete prenajať ležadlá, vodné bicykle, blázniť sa v aquaparku, alebo si dať zápas v tenise.  Ubytovanie v Jezerách Vám môžeme ponúknuť v kvalitných apartmánoch, ktoré sa nachádzajú po celej šírke osady. Využite nášho „Sprievodcu pre výber lokality apartmánu“, aby ste sa bližšie zoznámili s výhodami jednotlivých lokalít na Jezerách a našli medzi nimi tú, ktorá je ideálna pre Vás a Vašu rodinu. Chceme Vám Váš výber uľahčiť a urobiť ho pre Vás zábavnejším tak, aby ste sa nezaťažovali príliš polohou, pretože Jezera sú malá a uvoľnená osada, v ktorej máte všetko po ruke a ktorýkoľvek zo sympatických apartmánov si preto vyberiete, bude to určite ten správny.  

 

Odporúčame
- Kúpanie na jednej z krásnych jezerských pláží - Zaratić , Lučica, Kamenčine, Gušćica, Vrtiluka, Sv. Nikola, Koromašna, Pod Jasenovac…
- Návštevu starej časti Jezier - Selo
- Vystúpiť na jednu z vyhliadok - kopce Kružak a Čvrdak
- Prenajať si loďku a preskúmať ostrovčeky v zátoke v blízkosti Jezier: Školjić, Borovnik, Ljutac, Bisaga…
- Vybrať sa na výlet do Národného parku Kornati z neďalekého Murteru
- Večerať v niektorej z výborných rybárskych reštaurácií – Kandela, Leut, Carevi dvori, Modro oko…
- Prejsť sa po okolí Jezier po poľných cestách vedúcich na vzdialené jezerské pláže a objavovať krásy prírody a niektoré zvlášť zaujímavé lokality (jezerské „jazerá“, kamennú hromadu Pudarica, kostolík sv. Roka (Sv. Rochus), farmu koní a oslov pri mláke Blato, polostrov Murtarić…)

Lovišća
LOVIšćA

Pláž Lovišća je velká štěrková zátoka v blízkosti dvou městeček Tisno a Jezera. Zátoka Lovišća pokračuje na ostrovní straně městečka Tisno ve směru Murteru a obrácená je k severovýchodu. V zátoce Lovišćina se nachází autokemp vysoké kategorie a apartmánový komplex. Pláž je upravená a dobře vybavená. Větší část pláže je štěrková a ideální pro děti, zatímco menší část je vybetonovaná, vhodná pro opalování. Přístup do moře je z obou částí snadný. Den můžete strávit aktivně při plážovém volejbalu, tenisu, mini golfu, jet-ski…, děti si budou užívat při skocích do vody z tobogánu, na šlapadlech, na trampolíně, v aquaparku… a ty, kteří chtějí v klidu odpočívat, rozveselí pohodlná lehátka, café bar a restaurace, kde mohou popíjet nápoje a ochutnat dalmatskou kuchyni. Parkoviště se nachází nad zátokou a neplatí se, zato se platí vstup na pláž.

Zaratić
ZARATIć

Pláž Zaratić je jezerská mestská pláž koja sa nachádza na severnom brehu osady, v blízkosti centra Jezera a pokračuje mimo osady až po pláž Sv. Andrija u Tisne. Časť pláže vedúca popri domoch je vykladaná kameňom, a v niekoľkých radoch sa ako amfiteáter spúšťa k moru, pričom sa ideálne hodí na opaľovanie. S vydláždenej časti sa vstupuje priamo do mora, ktorého dno je prevažne kamenisté a pre deti je preto najvhodnejší plytký štrkový prístup popri brehu. Na úrovni posledných domov osady sa pláž Zaratić pomaly mení na  prírodnú kamennú pláž križovanú malými štrkovými chodníčkami, ktoré zľahčujú prístup k moru. Štrkový chodník je od mora vzdialený len niekoľko metrov, a pred slnkom je chránený hustým borovicovým lesom. Pláž nemá ďalšie zariadenia, ale všetko podstatné nájdete v centre osady, ktoré je od pláže vzdialené len pár stoviek metrov.

Lučica
LUčICA

Pláž Lučica je dlhá, štrková pláž, ktorá sa nachádza na okraji osady Jezera na južnom brehu zátoky, hneď za marinou. Pláž Lučica je najpopulárnejšia pláž v Jezerách, pretože je  priestranná a nachádza sa blízko osady. Je ideálna pre rodiny s deťmi a starších ľudí, pretože ponúka mierny a ľahko dostupný prístup k moru. Časť pláže je upravený na opaľovanie s betónovými blokmi, situovanými hneď pri brehu, takže sa dajú využiť aj na  vstup do mora. Betónová časť je od štrkovej oddelená mólom, na ktorom sa nachádza tobogan, na ktorom sa deti často jašia a skáču z neho do mora. Na pláži máte k dispozícii sprchy a plážový bar, ktorý Vás osvieži nápojmi a chládkom borovíc.  Zóna kúpania pokračuje aj mimo pláže Lučica, a je označená bójami, takže ak si želáte trochu súkromia, môžete sa vzdialiť od ostatných kúpajúcich sa a vyhľadať osamelejšie miesta.  Lučica nemá svoj vlastný parking, ale ako už viete, Jezera sú malá osada, takže sa dá k pláži dostať poľahky peši.

PODJASENOVAC

Pláž Podjasenovac je ďalšia zo zátok na južnej strane ostrova Murter, s kamennými brehmi a zátokou plnou okrúhliakov. V zátoke sa nachádza malý kemping, takže tu budete mať pocit, že sa nachádzate v divokej, nedotknutej prírode, tak ako v ostatných zátokách, ale sa tu zato budete môcť osviežiť aj v plážovom bare, ktorý je otvorený v rámci kempingu. Pláž Podjasenovac sa nachádza len 1 km od Jezier, pričom sa dá na ňu dostať po poľnej ceste, na ktorú treba odbočiť pred vstupom do osady Jezera, oproti pláže a kempingu Lovišća. 

Sv.Nikola
SV.NIKOLA

Pláž Sv. Nikola je do pevniny hlboko vrezaná, skalnatá zátoka na juhozápadnom brehu Murteru, vzdialená od Jezier okolo 1,5 km. U zátoke sa nachádza malý prístav s rybárskymi bárkami a niekoľkými domami. Na pravej strane pobrežia sa rozprestierajú stupňovité skalné platne, ktoré sú ťažšie dostupné a odporúčame ich mladým, ktorí nemajú problém dať si trochu námahy, aby sa za odmenu mohli vyvaliť na niektorej veľkej plochej skale zaliatej slnkom.  Ľavá strana zátoky je oveľa miernejšia, a sčasti porastená borovicovým lesom. Poľná cesta vedúca na pláž Sv. Nikola sa nachádza pri vstupe do obce  Jezera, treba len odbočiť do prvej ulice vpravo a po prvej križovatke doľava. Po pár minútach jazdy ste na mieste a môžete sa okúpať.  

Koromašna
KOROMAšNA

Pláž Koromašna je relatívne otvorená, mierna štrková a skalnatá zátoka na juhozápadnom brehu Murtera vzdialená od Jezier iba 1 km. Do Koromašnej sa dá prísť rovnakou cestou ako na pláž Sv. Nikola. Pri vstupe do Jezier treba odbočiť do prvej ulice doprava a po prvej ďalšej križovatke opäť doprava na cestu, ktorá Vás o chvíľu dovedie na pláž.  Koromašna je veľká zátoka, na ktorej nájdete poľahky nejakú pláž alebo skalnú platňu, kde budete obďaleč od ostatných kúpajúcich sa.

Vrtiluka
VRTILUKA

Pláž Vrtiluka si Vás získa svojou nespútanou prírodou, azúrovou farbou mora a nádherným pohľadom na blízke ostrovy. Vrtiluka je prvá zo zátok v blízkosti Jezier, ktoré sa rozprestierajú na juhozápadnom pobreží ostrova Murter. Od Jezier je vzdialená okolo dvoch kilometrov. K týmto plážam vedie spleť neasfaltovaných cestičiek, ktoré prechádzajú olivovými hájmi a časťami borovicového lesa, ktorá je obzvlášť zaujímavá pre cyklistov a peších turistov. Na pláž Vrtiluka sa dá dostať aj autom, ale časť pláže je dosť strmý, takže vám radíme zaparkovať o niečo ďalej.

Gušćica
GUšćICA

Pláž Gušćica je malá, pekná, prírodná zátoka na severovýchodnom brehu ostrova Murter, vzdialená od Jezier len o niečo viac ako kilometer. Dostanete sa na ňu peši alebo na bicykli po makadamovej ceste, ktorá je však prechodná aj automobilom. Stredná časť Guščice je štrková zatiaľ čo pobrežie je skalnaté a neľahko prístupné, takže Vám odporúčame priniesť si so sebou obuv na pláž aj na kúpanie, aby ste do mora mohli vstupovať bez obáv si vychutnať jeho priezračnú čistotu a krásu nedotknutej prírody tejto pláže. 

KAMENčINE

Pláž Kamenčine je prvá z radu pekných prírodných zátok, ktoré nadväzujú na jezerskú mestskú pláž Lučica. Ak hľadáte súkromie a nedotknutú prírodu, bude táto pláž Vašou najlepšou voľbou, pretože je od Jezier vzdialená len o niečo menej ako kilometer a je ľahko prístupná po ceste olivovým hájom, ktorá je dostatočne široká, takže sa po nej dá prejsť aj autom. Na pláž Kamenčine sa ide z jachtového prístavu okolo hotela Say, po ktorom nájdete odbočku na spomenutú poľnú cestu.  Každá odbočka z tejto ceste vedie na inú pláž:  Kamenčine, Gušćica a Vrtiluka.  Pláž Kamenčine sa nachádza na severovýchodnom brehu ostrova Murter, je štrková a jej pobrežie skalnaté. 

APARTMáNY V CENTRE JEZIER
APARTMáNY V CENTRE JEZIER

Apartmány v centre Jezier sú výbornou voľbou pre tých čo uprednostňujú mať všetko po ruke: reštaurácie, kaviarne, obchody… a na pár stoviek metrov aj dve pláže. Ľahko zabudnete na svoj automobil a príjemná letná atmosféra života tohto miesta Vám zmení centrum Jezier na Vašu obývačku. Odporúčame Vám apartmány s peknou terasou a pohľadom na more, z ktorej môžete pozorovať lode a dianie v prístave. Miesto pre Vaše plavidlo nájdete bez problémov v prístave u príslušnej zodpovednej osoby zo športovo-rybárskej spoločnosti Punta rata.

APARTMáNY BLíZKO PLážE ZARATIć
APARTMáNY BLíZKO PLážE ZARATIć

Apartmány blízko pláže Zaratić sú obľúbenou lokalita mnohých starých návštevníkov Jezier. Prenajmite si apartmán blízko pláže Zaratić a budete mať pocit, že sa za pár krokov dostanete na kúpanie v oáze uprostred nedotknutej prírody, a pritom budete len pár stoviek metrov od centra osady. Apartmány sa nachádzajú pri mori alebo na pahorku a majú nádherný výhľad na more, blízke ostrovčeky, jachtový prístav a pláž, naviac niektoré majú aj kotvisko pre čln. 

APARTMáNY BLíZKO PLážE LUčICA
APARTMáNY BLíZKO PLážE LUčICA

Pláž Lučica je najpopulárnejšia pláž v Jezerách, takže aj apartmány v okolí tejto pláže sú vzácne a vyhľadávané. Táto dlhá, štrková pláž je ideálna na kúpanie celej rodiny, pretože je z nej ľahký prístup k moru a každý si na nej nájde kútik podľa svojho želania. Okolie Lučice je pokojnou zónou blízko osady ponúkajúcou dostatok nových domov s kvalitnými apartmánmi. V bezprostrednej blízkosti je jachtový prístav a aj centrum Jezier, vzdialené len okolo 300-400 metrov.

APARTMáNY U STAREJ čASTI OSADY SELO
APARTMáNY U STAREJ čASTI OSADY SELO

Ak Vás láka dovolenka v autentickom miestnom prostredí, odporúčame Vám apartmány v starej časti Jezier, ktorá sa volá Selo. Kamenné domy a uličky, dvory s figovníkmi a morušami spolu s výhľadom na jezerské pole s výsadbou olív a vínnej révy a známe  jezerské „jazero“,  vytvárajú čarovnú atmosféru starého Sela. Selo neleží pri mori, ale sa nachádza trochu povyše, nad zátokou, kde sa teraz rozšírila osada so svojim centrom. Cestička cez pole Vás privedie na dve pekné prírodné pláže Sv. Nikola a Koromašna, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti jedného kilometra a v blízkosti je aj pláž Lovišća.

Tvorba webových stránok: lupusart.net