KDE SA UBYTOVAŤ?

PREHĽAD UBYTOVANIA PODĽA DESTINÁCIÍ, PLÁŽÍ, AKTIVÍT A ATRAKCIÍ

Ak sa nemôžete rozhodnúť pre niektoré ubytovanie, pozrite si nášho rýchleho sprievodcu po destináciách, okolitých pamätihodnostiach, krásnych plážach a možnostiach aktívnej dovolenky, aby ste si vybrali lokalitu a ubytovanie, ktoré Vám bude najviac vyhovovať.

Murter
Murter
DESTINÁCIE
DESTINÁCIA: Murter
Murter je najväčšia osada na ostrove Murter a svojrázne centrum života na ostrove. Je to skvelá voľba pre tých, čo si chcú oddýchnuť v malej ostrovnej osade, ktorá v lete ponúka čulý ruch s množstvom podujatí. Murter je známy svojimi peknými, prírodnými plážami, veľkým počtom okolitých ostrovov a ostrovčekov a výletmi do Národného parku Kornati. Populárny je aj u milovníkov kúpania a plavby. Piesčitá pláž Slanica je jednou z najkrajších pláží v Dalmácii a centrom života na Murteri, pričom ak máte radšej pokojnejšie pláže, nájdete ich v bezprostrednej blízkosti osady. Zátoka Hramina, v ktorej leží ťažisko osady, ponúka bezpečné kotvenie v hlavnom i množstve menších prístavov. Murter je známy aj dobrými reštauráciami, širokou ponukou rýb a kvalitným olivovým olejom.

OPIS DESTINÁCIE MURTER

Murter leží na severozápade ostrova Murter u rozľahlej zátoke Hramina, obklopenej ostrovčekmi, ktoré ju chránia pred bórou. Príťažlivosť tejto lokality si uvedomili už starí Rimania, ktorí si tu postavili svoje letné domy a vily, ako dokazujú aj pozostatky antickej osady Colentum. Stará časť osady Selo s typickými dalmatínskymi úzkymi uličkami,  kamennými domami a malými zatvorenými dvormi sa nachádza na úpätí pahorku Sv. Rok. Murter sa v priebehu rokov stále viac orientoval na more, preto sa aj centrum mesta presídlilo na breh. Dnes, keď sa život sústreďuje okolo centra na brehu, ostáva táto krásna stará časť Murteru často nezaslúžene turisticky neobjavená. Murter je obklopený štyrmi pahorkami ktoré sú fantastickými vyhliadkami, z ktorých sa otvára výhľad na celé okolie, pričom najimpresívnejší je pohľad z najvyššieho vrchu Raduč. Pláže sa nachádzajú na juhozápadnej brehu. Sú to prírodne pieskové zátoky s azúrovou farbou mora, obklopené  skalnatými brehmi a borovicovým lesom. Kúpanie je možné pozdĺž celého pobrežia, takže  plážová zóna tu prakticky nikdy nekončí. Najpopulárnejšia pláž Slanica sa nachádza priamo pri osady, a ostatné pláže sú mierne mimo osady.
Murter je rybárskou osadou s veľkou rybárskou, takže sú murterské reštaurácie neustále zásobené čerstvými rybami, mušľami a rakmi. V Murter sa dá dobre najesť a aj priemerné reštaurácie sú tu veľmi dobré. Riba na grile ochutená domácim olivovým olejom je špičkovou pochúťkou, a miestna pizza platí za najlepšiu v okolí. Murter má iba jeden hotel, takže ubytovanie najľahšie nájdete v apartmánoch v súkromí. Ponuka je bohatá a každý si v nej nájde apartmán, čo to najviac vyhovuje jeho vkusu a možnostiam. Zostavili sme pre Vás „Sprievodcu pre výber lokality apartmánu“, aby ste sa mohli lepšie oboznámiť s rôznymi časťami Murteru a vybrať si lokalitu, ktorá najviac zodpovedá Vašim očakávaniam.  Mimoriadne atraktívna je ponuka robinsonskej turistiky v rybárskych domčekoch v osamelých zátokách Ostrova Murter, a na ostrovčekoch v blízkosti Murteru.

 

Odporúčame
- Kúpanie na niektorej zo známych murterských pláží – Slanica, Čigrađa, Podvrške
- Navštíviť starú časť Murteru - Selo
- Vystúpať na niektorú z vyhliadok - vrchy Raduč, Sv. Rok, Gradina a Veliki Vršak
- Prenajať si loďku a preskúmať ostrovčeky a zátoky v blízkosti Murteru
- Vybrať sa na výlet do Národného parku Kornati
- Prezrieť si antické pozostatky osady Colentum
- Večerať v niektorej z vynikajúcich rybárskych reštaurácií – Tic-Tac, Fabro, Čigrađa, Kezo, Zameo ih vjetar, Rebac
- Prejsť si Murter po cyklistických chodníkoch, ktoré prechádzajú po zátokách a pahorkoch nedostupných motorovým vozidlám.
 

Slanica
SLANICA

Pláž Slanica je najznámejšia a najpopulárnejšia pláž na ostrove Murter. Leží na juhozápadnom brehu ostrova Murter v piesčitej zátoke, z ktorej sa naskytuje pohľad na Národný park Kornati. Pláž Slanica je piesčitá a plytká, ideálna pre rodiny s malými deťmi a všetkých, čo majú radi zábavu a športové aktivity na piesčitej plytčine. Popoludní, keď všetci dostanú chuť okúpať sa Slanica stáva centrom života na ostrove Murter. Pláž je plná atrakcií a kúpajúcich sa. Máte tu k dispozícii tobogan, tenis, plážový volejbal, prenájom vodného skútra alebo vodného bicykla, prípadne sa občerstviť nápojom alebo zahnať hlad pizzou alebo ozajstným obedom. Skrátka, ak máte radi plážové atrakcie, vyberte sa na Slanicu. Je tam všetko najlepšie, čo len Murter ponúka. Na pieskovú časť pláže nadväzuje skalnatý breh s borovicami, takže sa plážové pásmo rozprestiera na viac ako kilometer na obe strany, a spája sa tak s plážami Podvrške a Čigrađa. V blízkosti pláže je aj veľký kemp rovnakého mena.  Parkovisko nájdete rovnobežne s plážou, a je spoplatnené.

Luke
LUKE

Pláž Luke je murterská mestská pláž ležiaca v samom srdci Murteru, v zóne, ktorá nadväzuje na centrum.  Ak ste ubytované v niektorom z domov blízko centra, bude pre Vás táto pláž najrýchlejším osviežením. Pláž Luke je štrková a piesčitá pláž s ľahkým prístupom k moru, ideálna pre starších ľudí a deti. Opaľovať sa tu môžete na priestranných betónových blokoch, a keď Vás slnko omrzí, nájdete chládok pod korunami tamarišku, a pláž je vybavená aj sprchami. Deti potešia rôzne hojdačky a dospelých zas niekoľko plážových barov situovaných hneď vedľa pláže. V bezprostrednej blízkosti pláže Luke sa nájde aj niekoľko reštaurácii, samoobsluha, požičovňa lodí, zelovoc, banka a ostatné náležitosti.

Čigrađa
ČIGRAđA

Pláž Čigrađa je piesčitá, štrková a po stranách skalistá zátoka na vstupe do osady Murter. Je otvorená belasému moru až po Kornati. Stredná, piesčitá časť zátoky je plytká a zatvorená s malým malebným prístavom. Murterčania sa radi kúpu na tejto pláži pretože je malá a intímna. Čigrađa je Slanica v malom. Pláž je dosť podobná na Slanicu, len je menšia a postráda hlučné atrakcie. Skalnatý breh, ktorý nadväzuje na piesčitú časť Čigrađe je prerušovaný úsekmi vyplnenými plážou. Časť skál je plochá a preto ideálna na opaľovanie.  Borovice klesajú až k pobrežiu a poskytujú lákavý chládok.  Na pláži sa nachádza reštaurácia Čigrađa s ochotnou obsluhou a špičkovou kuchyňou, ako aj plážový bar Lantana s neopakovateľnou atmosférou a stále vynikajúcou hudbou. More je tu krištáľovo čisté a pozdĺž pobrežia bohaté na ryby, takže je zátoka zaujímavá aj pre potápačov. Na Čigrađu nadväzujú skryté zátoky Veľka Doca a Mala Doca, do ktorých sa dá dostať iba peši. 

Podvrške
PODVRšKE

Pláž Podvrške je veľká, prekrásna, piesčitá zátoka zatvorená ostrovčekom, ktorý je spojený s pevninou násypom. Leží na juhozápadnom brehu Murteru v blízkosti osady Murter a pláže Slanica. Podvrške sú veľká zátoka,  kde každý nájde svoje miesto pod slnkom. Piesčitá a štrková časť je najčastejšie vyhradená pre rodiny s deťmi a kamenné brehy a polostrov pre milovníkov samoty, súkromia a pokoja.  Na polostrove sa nachádza aj veľké mólo vhodné na rybolov či skoky do vody. Borovicový les pokrýva celú jeho rozlohu a poskytuje všetkým poriadny tieň. Pláž Podvrške je prírodná zátoka očarujúca krásou svojej prírody, pričom tu nenájdete veľa atrakcií a vôbec, zásahov ľudskej ruky.  Zo zariadení tu nájdete iba dva príjemné, nevtieravé plážové bary. Do zátoke sa môžete dostať peši od pláže Slanica alebo autom po čiastočne vyasfaltovanej ceste priamo z osady Murter. Popri pláži Podvrške sa medzi borovicami nachádza aj veľké platené parkovisko.

Velika Doca a Mala Doca
VELIKA DOCA A MALA DOCA

Pláže Velika Doca a Mala Doca sú malé, skryté, divoké zátoky na juhozápadnej strane ostrova Murteru, ktoré nie sú dostupné automobilom, ale zato sú ľahko dostupné peši po úzkych chodníkoch vedúcich popri mori z pláže Čigrađa alebo z pláže Kosirina. Ak chcete uniknúť pred ľuďmi a nájsť svoju stratenú samotu za pätnásť minút prechádzky popri mori, môžete sa na tieto pláže dostať bez ťažkostí. V Docách na Vás čaká nedotknutá príroda - breh, piesok, skaly a krištáľovo čisté more. Velika a Mala Doca nie sú oficiálnymi  nudistickými plážami, no kvôli svojmu pokoju a súkromiu sa stali obľúbenými plážami  nudistov.

Zdrače
ZDRAčE

Pláž Zdrače je betinská mestská pláž ležiaca v rovnomennej zátoke na kraji Betiny, hneď vedľa mestečka Murter. Pláž je populárna u rodín s malými deťmi keďže má ľahký prístup  do mora a aj dostatok atrakcií pre deti.  Detské ihrisko je oplotené a má hojdačky a ďalšie zábavné zariadenia, pričom ihneď v susedstve je aj futbalové ihrisko s umelou trávou.   Pláž Zdrače je rozdelená na dve časti, rozdelené malým mólom vhodným na skoky do vody. Časť pláže pri detskom ihrisku, ktorá sa nachádza bližšie k Murteru je štrková s pieskom, ktorý začína len desať centimetrov po vstupe do plytkého mora. Časť pláže bližšie k centru Betiny je vybetónovaná a vhodná na opaľovanie, pričom sa z týchto betónových blokov vstupuje priamo do mora s jemným piesčitým dnom. Na pláži môžete používať sprchy a z dodatočných možností Vás iste poteší tunajší plážový bar. Chládok Vám poskytne niekoľko urastených borovíc a tamarišková alej, v tieni borovíc nájdete aj platené parkovisko.

APARTMáNY BLíZKO CENTRA MURTERU
APARTMáNY BLíZKO CENTRA MURTERU

Apartmány v centre Murteru Vám odporúčame v prípade, že si prajete apartmán, z ktorého sa dostanete za pár krokov do reštaurácie, kaviarne, na trh a iné zaujímavé miesta, ktoré Vám Murter ponúka. Nemusíte sa strachovať, že Vám blízkosť centra pokazí pokoj priveľkým hlukom. Murter je malá a pokojná osada, pričom sa apartmány nachádzajú v pokojných bočných uličkách. 

APARTMáNY V ZóNE PODRADUč
APARTMáNY V ZóNE PODRADUč

Apartmány v zóne Podraduč ležia pri mori, medzi borovicami a s prekrásnym výhľadom na Kornati. Ak chcete vyjsť z apartmánu, zísť pár metrov k moru posedieť si na skalách a okúpať sa priamo pred domom,  potom je lokalita Podraduč tou pravou voľbou. Táto časť pobrežia Murteru nadväzuje na pláž Slanica, najpopulárnejšiu piesčitú pláž na ostrove Murter, tvoria ju ulica Podraduč a Turistička ulica. Podraduč je najpopulárnejšia a najdrahšia lokalita v Murteri.

APARTMáNY V ULICI PUT JERSAN
APARTMáNY V ULICI PUT JERSAN

Put Jersan je ulica pri mori na juhozápadnom pobreží v zátoke Hramina, ktorá nadväzuje na centrálnu zónu Murteru. Apartmány Put Jersan sú zvlášť vhodné pre tých, čo si chcú pred apartmánom ukotviť loď. Domy v tejto ulici majú svoje vlastné malé prístavy, takže tu Vaše člny nájdu bezpečné útočisko, pričom majú apartmány pekný výhľad na celú zátoku, v ktorej sa nachádza Murter. 

APARTMáNY V STAREJ MESTSKEJ čASTI - SELO
APARTMáNY V STAREJ MESTSKEJ čASTI - SELO

Stará časť Murteru, ktorá sa volá Selo, priťahuje svojimi kamennými domami, úzkymi ulicami a atmosférou, ktorá pripomína život z čias minulých. Centrum Murteru a letný nával sa premiestnil k moru a Selo na pahorku Sv. Rok sa stal oázou pokoja pre milovníkov histórie. Parkovanie pre apartmány sa v tejto lokalite nachádza asi 100-200 m, čo je malý nedostatok, ale zároveň aj výhoda, pretože Vás motivuje ku koncepcii dovolenky vyžadujúcej viac oddychu a fyzickej aktivity pri prechádzkach starým mestom alebo na pláž Čigrađa.

APARTMáNY BLíZKO PLážE SLANICA
APARTMáNY BLíZKO PLážE SLANICA

Apartmány blízko pláže Slanica sú dobrou voľbou pre tých,  čo chcú tráviť čas na najpopulárnejšej piesčitej pláži na ostrove Murter. Pláž Slanica je obzvlášť vhodná pre rodiny s deťmi: je piesčitá, plytká s ponúka bohaté možnosti zábavy. Blízko pláže Slanica nájdete cenovo výhodné apartmány nachádzajúce sa  medzi centrom Murteru a zelenou zónou pláže, v uliciach Put Slanice a Žrtava ratova, ale aj drahšie a atraktívnejšie apartmány s nádherným výhľadom na more v ulici Vlake. 

APARTMáNY BLíZKO PLážE LUKE
APARTMáNY BLíZKO PLážE LUKE

Apartmány blízko mestskej pláže Luke Vám umožnia zaparkovať si auto a dostať sa všade peši. Pláž Luke je štrková a piesčitá s betónovými blokmi na opaľovanie, chládkom tamarišiek a hojdačkami pre deti. Nie je to najatraktívnejšia pláž na ostrove, pretože leží v osade blízko centra Murteru, no zato sa môžete na nej okúpať v blízkosti svojho ubytovania, a populárnu pláž Slanica a centrum máte vzdialené len na 5-10 minút pešej chôdze.

APARTMáNY BLíZKO PLážE ČIGRAđA
APARTMáNY BLíZKO PLážE ČIGRAđA

Ak v Murteri hľadáte nejakú menšiu zátoku s trochou súkromia, potom bude pre Vás dobrou voľbou  jeden z apartmánov v blízkosti pláže Čigrađa. Čigrađa je malá piesčitá aj kamenná zátoka s prekrásnou prírodou. Z nej sa dá peši poľahky dostať do dvoch ďalších skrytých zátok - Mala a Velika Doca. Apartmány nad plážou Čigrađe sa nachádzajú v nových domoch s pekným výhľadom na more, a k Čigrađe je blízko aj zo starej časti osady Selo s malebnými  kamennými domami.

APARTMáNY BLíZKO PLážE PODVRšKE
APARTMáNY BLíZKO PLážE PODVRšKE

Pláž Podvrške je veľká atraktívna, piesčitá a skalnatá zátoka, ktorá sa nachádza mimo osady, je však ľahko dostupná z časti Murtera, ktorá s ňou susedí a z ktorej sa dá k pláži dostať za 5-10 minút chôdze.  Je to pokojné miesto mimo obvyklých dopravných trás na ostrove, takže apartmány blízko pláže Podvrške sú dobrým výberom pre tých rekreantov, čo chcú bývať blízko osady, a predsa trochu bokom.

Odporúčame!

ATRAKTÍVNE APARTMÁNY, VYHĽADÁVANÉ TERMÍNY ZVLÁŠTNE ZĽAVY!

Vybrali sme pre Vás z našej ponuky niektoré atraktívne apartmány, vily, rybárske domy a izby voľné v zvlášť vyhľadávaných termínoch ako aj tie s lákavými zľavami.
Tvorba webových stránok: lupusart.net